blitz

Blitzcrank

Karakter Özeti

Blitz, tank, ormancı ve destek hatta kimi zamanlar orta koridor olarak oynanan çok fonksiyonlu bir karakterdir. Büyü yetenekleri ve hook özelliğiyle rakibi kendisine getiren, genellikle oyunculara endişe veren bir şampiyondur.

OYNANIŞ TÜYOLARI:

Genellikle destek rolünde gördüğümüz Blitz, hook yeteneğinin oyunun her evresinde etkili olmasıyla popülerleşmiştir. Karşısında alistar, leona, morgana gibi karakterlerle karşılaşmadığı sürece hook yeteneği ile rakibin adc sini kendisine çeker ve havaya zıplatarak hareketini engelleyerek stun atar. Level 1 de atılan hook lar genellikler kill ile sonuçlanmazken, level 2 de havaya zıplatma yeteneğiyle yakalanan rakibin kaçabilme şansı çok azdır. Counter bir eşleşme ile karşılaşmanızda veya rakibin hasarı sizden yüksekse, lane de geriye yaslanıp rakibi kule altına çekmeye çalışmak akıllıca bir hamle olacaktır.Aksi taktirde rakibi çekseniz bile hasarınız yetmeyeceği için bir nevi intihar olacaktır. Bu sebeple hamle yapmadan önce hasar dengesini iyi analiz etmeli ve zamansız hook atmalardan kaçınmalısınız. Gerektiğinde ise flash ınızı kullanarak rakibi hızlıca yakalamya çalışmalısınız. Bu zamanlar ormancının koridorunuza baskın yaptığı zamanlar veya üst koridor oyuncunuzun koridorunuza ışınlan attığı zamanlar olabilir. Bu durumlarda takım arkadaşınızın eli boş dönmesi fazlasıyla zarar olacaktır.

Kimi zamanlar rakibe önce flash atıp sonra havaya zıplatmanız ve rakibin flash atmasıyla hook yeteneğinizi kullanmanız gerekecektir.

Bir cevap yazın