Zilean

Zilean

Karakter Özeti

Zilean, destek ve orta koridor olarak oynanılan League of Legends karakteridir. Büyü yetenek setiyle defansif ve agresif oyun tarzı sergilemek mümkündür. Kırılgan olmasına karşın bir o kadar da tehlikelidir. Hareket hızına yetişmek oldukça zordur.

Oynanış Tüyoları:

Zilean ile alt koridorda oynarken son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Karşınızda hook atan şampiyonlar varken, bir anda kendinizi siyah ekranda bulabilirsiniz. Hook atan şampiyonlara karşı özellikle rakibin erken 2 level olmasıyla zor durumda kalabilmektedir.

Level 1 de rakibe bomba bırakarak farm dan uzak tutmaya çalışmalısınız. Fakat rakibe bıraktığınız bomba, adc’nizin farm kaybetmesine neden olabilir. Eğer rakibiniz bıraktığınız bombaları, adc nize farm kaybettirmek için kullanırsa bomba bırakmak yerine burst damage atmaya çalışmanız gerekmektedir. Yani level 2 yi bekleyip, ikinci yeteneğiniz ile rakibe üst üste iki bomba bırakıp hem stun atıp hemde hasar çıkarmaya çalışmalısınız. Tabiki bu sırada oluşabilecek adc niz için farm kayıplarını göze almak gerekecektir. Eğer karşıda can basan bir destek var ise, rakibe bomba bırakarak dürtmek yerine, hareket hızı azaltan yeteneğinizi geliştirip ormancınız geldiğinde başarılı bir baskın sağlamayı deneyebilirsiniz. Eğer burst damage atabileceğinize inanıyorsanız bomba bırakma yeteneğinizi arttırıp rakibe stun + burst damage deneyebilirsiniz. Eğer koridorda üstünlüğü ele geçiremeyeceğinizi düşünüyorsanız level 6 yı beklemek, hayatta kalmaya çalışmak en akıllıca tercih olacaktır. Zilean, Level 6 olduğunda yenilmesi zor olacaktır.

Bir cevap yazın